Výroba šperků

Zde můžete vidět, jak výroba šperku probíhá.

Zabývám se také výrobou snubních prstenů a šperků na míru

Nejedná se o sériovou výrobu, ale o individuální návrh na míru každého zákazníka. Při setkání si vyberete, zda si budete přát prsteny ze stříbra, žlutého, růžového nebo bílého zlata a budou Vám změřeny prsty. Po setkání navrhnu motiv.

Nabízíme návrh kreslený. 3D návrh je zpoplatněný částkou 2.000,-. Kreslený návrh je v případě realizace celé zakázky v ceně. V případě nerealizace návrh stojí 500,-. Do další schůzky připravím voskové modely. Budete tak mít skoro reálnou představu, jak budou prstýnky vypadat a budete si moci modely vyzkoušet na ruce.

Zde můžete vidět, jak vypadá postup při výrobě modelů

 Vosková trubka, ze které se řezáním, tvarováním, frézováním, nahříváním, pilováním nebo tavením vytváří kroužek s daným motivem. Trubka se uřízne speciální pilkou na vosk. Kroužek je neforemný, proto se musí pilovat z obou stran a ubrat vosk uvnitř, aby se docílilo požadované velikosti. Potom se postupuje jemnější a jemnější hrubostí smirkového papíru, aby byl kroužek hladký. Následně se “přilepí” vymodelovaný dekor nebo se vytvoří rovnou na obroučce. viz. obr. 1.

Zde můžete vidět skoro výsledný produkt voskového modelu, který poputuje na odlití. Ještě zbývá model zabrousit a vyhladit k dokonalosti, aby na reálném prstenu nebyly výrazné “šrámy”. viz. obr. 2.

Poté hned putuje do zlatnické “alchydílny” do rukou mistra na odlévání. Úžasnou vlastností tohoto vosku je, že opravdu přenese i ty nejmenší detaily. viz. obr. 3.

Modely si reálně vyzkoušíte na své ruce, abyste měli naprosto jasnou představu o tom, jak se s ním sžijete. viz. obr. 4.

obr1

obr. 1

obr2

obr. 2

obr3

obr. 3

obr5

obr. 4

Jakmile jsou prsteny odlité do kovu, jaký budete preferovat, znovu se řežou, pilují, brousí, leští k naprosté dokonalosti, aby se mohly porhodiovat. viz. obr. 5.

A brousí se a leští se. Nejprve odstupňovanou hrubostí smirkového papíru od nejhrubšího k nejjemnějšímu. Potom se teprve může zapnout vysokorychlostní leštička. Díky ní a několika rozlišným leštícím kotoučům docílím vysokého lesku. viz. obr. 6.

Takto vypadají prsteny po leštění a čištění a před potažením vrstvou Rhodia. To způsobí bělejší barvu zlata a prodlouží ochranu před poškrábáním.. viz. obr. 7.

Než se dají do lázně rhodia, musí se perfektně vyčistit v ultrazvuku, protože při leštění se používá leštící pasta a kov je při leštění špinavý. viz. obr. 8

obr5

obr. 5

obr6

obr. 6

obr7

obr. 7

obr8

obr. 8

Zde vidíte hotové prsteny, porhodiované. viz. obr. 9.

Rytiny a punc se musí uskutečnit dříve, než rhodium, aby měly i rytiny a puncy uvnitř stejnou barvu jako povrch prstenu. viz. obr. 10.

obr9

obr. 9obr10

obr. 10

Zabývám se výrobou i dalších šperků na míru. 

Pokud máte zájem o individuální návrh šperků, kontaktujte mne na e-mailu: info@klarabila.cz

Zpět do obchodu