Jak pečovat o šperky

 

Chraňte šperky před chemickými vlivy, jako jsou: kosmetické přípravky, parfémy, barvení vlasů, lázeňské procedury. Nikdy nevystavujte šperky chloru v plaveckých bazénech nebo horké vodě při koupání. Používejte šperky jen k účelům, ke kterým jsou určeny: nenoste je při těžké manuální práci, vaření, práci na zahrádce, sportování, mytí nádobí či úklidu. Chraňte šperky před nárazy a mechanickým poškozením. Pravidelně doma čistěte šperky pomocí přípravků k tomu určených. Šperky mají větší tendenci k oxidaci, pokud se nenosí. Nenechávejte je proto volně ležet na poličce ani v krabičce, kterou jste dostali při koupi šperku. Ideálním místem pro uložení nenošených šperků jsou zipové sáčky. Ty šperky hermeticky uzavřou, aby se k nim nedostal vzduch a vlhkost, které způsobují oxidaci. Šperky nasazujte jako poslední věc před odchodem z domu a při příchodu je jako první sundávejte.

Pozlacené a patinované šperky v žádném případě nečistěte hadříky či utěrkami na čištění stříbra. Patinovaný nebo pozlacený povrch by se tím poškodil, ale šperk se nevyčistí. Tyto čisticí hadříky jsou určeny na šperky s hladkým leštěným povrchem, ale pro šperky s hrubou strukturou sépiové kosti jsou zcela nevhodné. Pro naše šperky doporučujeme čisticí lázeň Silver Clean, kterou si můžete zakoupit u mne. Pokud máte šperk kombinovaný a některé jeho části jsou stříbrné a některé patinované, namočte ho do čisticího roztoku pouze na pár vteřin, aby vám patina nevybledla. Po vyndání šperku z čističe je třeba ho jemně omýt mýdlem a čistou vodou.

 

Zlaté šperky můžete čistit napuštěnými ubrousky s čisticím roztokem či využít čisticí lázeň. Nicméně zlaté a rhodiované šperky prakticky neoxidují, čistí se tedy minimálně. Pokud je zlatý či rhodiovaný šperk zašpiněný (nánosy prachu a jiných nečistot se velmi často usazují v uzávěrech náušnic), omyjte šperk jemně v mýdlové vodě a osušte. Šperky s drahými kameny, korály a perlami doporučujeme čistit ve speciální lázni Silver Clean pro perlové šperky.

 

Po předchozí domluvě se můžete také zastavit u mne a já vám šperky odborně vyčistím.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení