Zakázková výroba

Ukázka realizací

Zabývám se především výrobou nejrůznějších typů šperků na zakázku. Na zakázku vyrábím prsteny, náušnice, náramky, náhrdelníky, snubní prsteny a další i atypické šperky. Vytvářím šperky i pro významné životní příležitosti – svatby, promoce, narozeniny, životní výročí, narození potomka, pracovní jubilea.

Pokud máte zájem o individuální návrh šperků, kontaktujte mne na e-mailu: info@klarabila.cz

Níže vidíte modelové realizace šperků na zakázku dle přání zákazníka.

Jak změřit velikost prstenu

Klára Bílá radí, jak změřit velikost prstenu, pokud ji neznáte. Můžete ji jednoduše zjistit pomocí tohoto grafického návodu:

rozmery2-1024x631

  • Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.
  • Rozmyslete si dobře, na kterém prostě budete prsten nosit. Masivnější prsteny se pohodlněji nosí na prostředníčku!
  • U širších a masivních prstenů (šíře cca 6 mm a více nebo robustní tvar) objednejte o jedno číslo větší velikost.
  • Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

Tabulka průměrů

rozmery-tabulka-1024x232

Hodnoty průměrů jsou uvedeny v milimetrech

Jak pečovat o šperky

 

Chraňte šperky před chemickými vlivy, jako jsou: kosmetické přípravky, parfémy, barvení vlasů, lázeňské procedury. Nikdy nevystavujte šperky chloru v plaveckých bazénech nebo horké vodě při koupání. Používejte šperky jen k účelům, ke kterým jsou určeny: nenoste je při těžké manuální práci, vaření, práci na zahrádce, sportování, mytí nádobí či úklidu. Chraňte šperky před nárazy a mechanickým poškozením. Pravidelně doma čistěte šperky pomocí přípravků k tomu určených. Šperky mají větší tendenci k oxidaci, pokud se nenosí. Nenechávejte je proto volně ležet na poličce ani v krabičce, kterou jste dostali při koupi šperku. Ideálním místem pro uložení nenošených šperků jsou zipové sáčky. Ty šperky hermeticky uzavřou, aby se k nim nedostal vzduch a vlhkost, které způsobují oxidaci. Šperky nasazujte jako poslední věc před odchodem z domu a při příchodu je jako první sundávejte.

Pozlacené a patinované šperky v žádném případě nečistěte hadříky či utěrkami na čištění stříbra. Patinovaný nebo pozlacený povrch by se tím poškodil, ale šperk se nevyčistí. Tyto čisticí hadříky jsou určeny na šperky s hladkým leštěným povrchem, ale pro šperky s hrubou strukturou sépiové kosti jsou zcela nevhodné. Pro naše šperky doporučujeme čisticí lázeň Silver Clean, kterou si můžete zakoupit u mne. Pokud máte šperk kombinovaný a některé jeho části jsou stříbrné a některé patinované, namočte ho do čisticího roztoku pouze na pár vteřin, aby vám patina nevybledla. Po vyndání šperku z čističe je třeba ho jemně omýt mýdlem a čistou vodou.

 

Zlaté šperky můžete čistit napuštěnými ubrousky s čisticím roztokem či využít čisticí lázeň. Nicméně zlaté a rhodiované šperky prakticky neoxidují, čistí se tedy minimálně. Pokud je zlatý či rhodiovaný šperk zašpiněný (nánosy prachu a jiných nečistot se velmi často usazují v uzávěrech náušnic), omyjte šperk jemně v mýdlové vodě a osušte. Šperky s drahými kameny, korály a perlami doporučujeme čistit ve speciální lázni Silver Clean pro perlové šperky.

 

Po předchozí domluvě se můžete také zastavit u mne a já vám šperky odborně vyčistím.

Ceník úprav šperků

Pokud potřebujete upravit velikost prstenu, vyleštit náušnice nebo opravit náhrdelník, níže je ceník úprav šperků. Ceny jsou vždy včetně DPH.

Úprava velikosti prstenu od 800 Kč
Rhodiování od 500 Kč
Leštění 500 Kč
Oprava řetízku od 500 Kč
Oprava prstenu, náušnic, náramku od 1000 Kč
Výměna perly od 800 Kč
Fasování zirkonu
včetně kulatého zirkonu nejvyšší kvality AAA do 2 mm
od 400 Kč
Fasování zirkonu nestandardní broušené tvar
včetně zirkonu nejvyšší kvality AAA
od 600 Kč
Fasování diamantů do 2,5 mm od 500 Kč/ kus
Fasování drahokamů do 2,5 mm od 500 Kč/ kus
Fasování drahokamů nad 3,5 mm – cena fasování odpovídá 10 % hodnoty kamene
Nová krapna včetně výroby, dotažení krapen, kontrola zasazení pravých kamenů 200 – 2000 Kč
Odborná kontrola fasovaných kamenů 1 ks 100 Kč
Uv barva od 700 Kč
Přidaný materiál 1 g

Au 585/1000
2500 Kč
Au 750/1000
4600 Kč                            Ag 925/ 1000                  300 Kč

Výroba šperků

Zde můžete vidět, jak výroba šperku probíhá.

Zabývám se také výrobou snubních prstenů a šperků na míru

Nejedná se o sériovou výrobu, ale o individuální návrh na míru každého zákazníka. Při setkání si vyberete, zda si budete přát prsteny ze stříbra, žlutého, růžového nebo bílého zlata a budou Vám změřeny prsty. Po setkání navrhnu motiv.

Nabízíme návrh kreslený. 3D návrh je zpoplatněný částkou 2.000,-. Kreslený návrh je v případě realizace celé zakázky v ceně. V případě nerealizace návrh stojí 500,-. Do další schůzky připravím voskové modely. Budete tak mít skoro reálnou představu, jak budou prstýnky vypadat a budete si moci modely vyzkoušet na ruce.

Zde můžete vidět, jak vypadá postup při výrobě modelů

 Vosková trubka, ze které se řezáním, tvarováním, frézováním, nahříváním, pilováním nebo tavením vytváří kroužek s daným motivem. Trubka se uřízne speciální pilkou na vosk. Kroužek je neforemný, proto se musí pilovat z obou stran a ubrat vosk uvnitř, aby se docílilo požadované velikosti. Potom se postupuje jemnější a jemnější hrubostí smirkového papíru, aby byl kroužek hladký. Následně se “přilepí” vymodelovaný dekor nebo se vytvoří rovnou na obroučce. viz. obr. 1.

Zde můžete vidět skoro výsledný produkt voskového modelu, který poputuje na odlití. Ještě zbývá model zabrousit a vyhladit k dokonalosti, aby na reálném prstenu nebyly výrazné “šrámy”. viz. obr. 2.

Poté hned putuje do zlatnické “alchydílny” do rukou mistra na odlévání. Úžasnou vlastností tohoto vosku je, že opravdu přenese i ty nejmenší detaily. viz. obr. 3.

Modely si reálně vyzkoušíte na své ruce, abyste měli naprosto jasnou představu o tom, jak se s ním sžijete. viz. obr. 4.

obr1

obr. 1

obr2

obr. 2

obr3

obr. 3

obr5

obr. 4

Jakmile jsou prsteny odlité do kovu, jaký budete preferovat, znovu se řežou, pilují, brousí, leští k naprosté dokonalosti, aby se mohly porhodiovat. viz. obr. 5.

A brousí se a leští se. Nejprve odstupňovanou hrubostí smirkového papíru od nejhrubšího k nejjemnějšímu. Potom se teprve může zapnout vysokorychlostní leštička. Díky ní a několika rozlišným leštícím kotoučům docílím vysokého lesku. viz. obr. 6.

Takto vypadají prsteny po leštění a čištění a před potažením vrstvou Rhodia. To způsobí bělejší barvu zlata a prodlouží ochranu před poškrábáním.. viz. obr. 7.

Než se dají do lázně rhodia, musí se perfektně vyčistit v ultrazvuku, protože při leštění se používá leštící pasta a kov je při leštění špinavý. viz. obr. 8

obr5

obr. 5

obr6

obr. 6

obr7

obr. 7

obr8

obr. 8

Zde vidíte hotové prsteny, porhodiované. viz. obr. 9.

Rytiny a punc se musí uskutečnit dříve, než rhodium, aby měly i rytiny a puncy uvnitř stejnou barvu jako povrch prstenu. viz. obr. 10.

obr9

obr. 9obr10

obr. 10

Zabývám se výrobou i dalších šperků na míru. 

Pokud máte zájem o individuální návrh šperků, kontaktujte mne na e-mailu: info@klarabila.cz

5 položek celkem
Zpět do obchodu