Zakázková výroba

Ukázka realizací

Hledáte jedinečný šperk, který bude vyjadřovat vaši osobnost a zároveň bude dokonalým doplňkem pro každou příležitost? Představujeme vám Ukázku realizací - místo, kde se váš sen o dokonalém šperku stává skutečností!

Naše šperky nejsou jen obyčejné doplňky. Jsou to malá umělecká díla, která vytváříme na zakázku podle vašich přání a potřeb. Ať už hledáte něco elegantního a jednoduchého nebo něco extravagantního a originálního, naše široká nabídka zahrnuje prsteny, náušnice, náramky, náhrdelníky, snubní prsteny a mnoho dalších atypických šperků.

Vytvářím šperky i pro významné životní příležitosti – svatby, promoce, narozeniny, životní výročí, narození potomka, pracovní jubilea.

Pokud máte zájem o individuální návrh šperků, kontaktujte mne na e-mailu: info@klarabila.cz

Níže vidíte modelové realizace šperků na zakázku dle přání zákazníka.

Jak změřit velikost prstenu

Klára Bílá radí, jak změřit velikost prstenu, pokud ji neznáte. Můžete ji jednoduše zjistit pomocí tohoto grafického návodu:

rozmery2-1024x631

  • Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Nemějte prst provázkem příliš přiškrcený.
  • Rozmyslete si dobře, na kterém prostě budete prsten nosit. Masivnější prsteny se pohodlněji nosí na prostředníčku!
  • U širších a masivních prstenů (šíře cca 6 mm a více nebo robustní tvar) objednejte o jedno číslo větší velikost.
  • Tloušťka prstu se během dne může mírně měnit. Nejpřesněji velikost prstenu změříte při pokojové teplotě a když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti.

Tabulka průměrů

rozmery-tabulka-1024x232

Hodnoty průměrů jsou uvedeny v milimetrech

Jak pečovat o šperky

 Ke každé objednávce přikládám napuštěný, čistící ubrousek, který můžete používat opakovaně na stříbro i zlato. Ale níže je pár rad, které vám pomohou, i když ubrousek zrovna nebudete mít po ruce:

Chraňte šperky před chemickými vlivy, jako jsou: kosmetické přípravky, parfémy, barvení vlasů, lázeňské procedury. Nikdy nevystavujte šperky chloru v plaveckých bazénech nebo horké vodě při koupání. Používejte šperky jen k účelům, ke kterým jsou určeny: nenoste je při těžké manuální práci, vaření, práci na zahrádce, sportování, mytí nádobí či úklidu. Chraňte šperky před nárazy a mechanickým poškozením. Pravidelně doma čistěte šperky pomocí přípravků k tomu určených. Šperky mají větší tendenci k oxidaci, pokud se nenosí. Nenechávejte je proto volně ležet na poličce ani v krabičce, kterou jste dostali při koupi šperku. Ideálním místem pro uložení nenošených šperků jsou zipové sáčky. Ty šperky hermeticky uzavřou, aby se k nim nedostal vzduch a vlhkost, které způsobují oxidaci. Šperky nasazujte jako poslední věc před odchodem z domu a při příchodu je jako první sundávejte.

Pozlacené a patinované šperky v žádném případě nečistěte hadříky či utěrkami na čištění stříbra. Patinovaný nebo pozlacený povrch by se tím poškodil, ale šperk se nevyčistí. Tyto čisticí hadříky jsou určeny na šperky s hladkým leštěným povrchem, ale pro šperky s hrubou strukturou sépiové kosti jsou zcela nevhodné. Pro naše šperky doporučujeme čisticí lázeň Silver Clean, kterou si můžete zakoupit u mě. Pokud máte šperk kombinovaný a některé jeho části jsou stříbrné a některé patinované, namočte ho do čisticího roztoku pouze na pár vteřin, aby vám patina nevybledla. Po vyndání šperku z čističe je třeba ho jemně omýt mýdlem a čistou vodou.

 

Zlaté šperky můžete čistit napuštěnými ubrousky s čisticím roztokem či využít čisticí lázeň. Nicméně zlaté a rhodiované šperky prakticky neoxidují, čistí se tedy minimálně. Pokud je zlatý či rhodiovaný šperk zašpiněný (nánosy prachu a jiných nečistot se velmi často usazují v uzávěrech náušnic), omyjte šperk jemně v mýdlové vodě a osušte. Šperky s drahými kameny, korály a perlami doporučujeme čistit ve speciální lázni Silver Clean pro perlové šperky.

 

Po předchozí domluvě se můžete také zastavit u mne a já vám šperky odborně vyčistím.

Výroba šperků

Zde můžete vidět, jak výroba šperku probíhá.

Každý šperk se vyrábí různými technikami, ale alespoň pro představu se můžete podívat, jak některé procesy vypadají.

Mé šperky jsou naplněny vaším příběhem

Při setkání mi řeknete svojí představu. Společně probereme povahu budoucího majitele šperku a řeknete mi, co by od šperku mohl očekávat. Ukážete mi fotografii toho, komu šperk bude patřit. To často hodně pomůže. Čím víc si budeme povídat o tom, co má šperk splňovat, tím lepší bude výsledek. Vypracuji pro vás rozpočet na výrobu a po odsouhlasení a zaplacení zálohy 50% mohu začít s návrhy. Každý gram vašeho nepotřebného zlata nebo stříbra se počítá. Za každý gram ryzího zlata se vám odečte 890,-/ gram. Za každý gram ryzího stříbra 14,-/ gram.

Nabízím návrh kreslený. 3D návrh je zpoplatněný částkou 2.000,-. Kreslený návrh je v případě realizace celé zakázky v ceně. V případě nerealizace návrh stojí 500,-. Do další schůzky připravím voskové modely. Budete tak mít skoro reálnou představu, jak budou prstýnky vypadat a budete si moci modely vyzkoušet na ruce.

 

Brzy bude hotovo 

Do měsíce vám ukážu návrh šperku a zhruba stejný čas trvá jeho zakázková výroba.

 

Teď už si šperk jen předáme při dalším milém setkání

Zbylých 50% ceny můžete doplatit hotově či QR kódem.

Hotové dílo vám předám osobně u mě v dílně. Samozřejmostí je certifikát pravosti a dárková krabička, ve které si šperk odnesete.

 

Zabývám se výrobou i dalších šperků na míru. 

Pokud máte zájem o individuální návrh šperků, kontaktujte mne na e-mailu: info@klarabila.cz

4 položek celkem
Zpět do obchodu