Kolekce

Kolekce Hope / Naděje.

Inspirovalo mne to nejtěžší období v životě. 12h operace nádoru mozku a boj o život před 11 měsíci ! V kolekci jsou použity čiré kubické zirkony, broušené ve Švýcarsku a ryzí stříbro. Lesk kamenů a malá křídla symbolizují slzy a boží záři, kterou jsem viděla okolo andělů strážných, kteří mě ochraňují. Zjevili se mi po probuzení z narkózy.

 

 

Kolekce Bowpearls

K této kolekci mne dovedly krásy přírody a nekončící tajemství, ukryté v okvětních plátcích květin. Pravá říční perla je zahalená stříbrnými okvětními lístky. Použito je

stříbro 925/1000 a pravé říční perly.

 

 

Kolekce Circle

V kolekci se snažím zachytit podstatu a krásu jednoduchého tvaru kruhu. Krásu vystihuje nekonečnost opakujícího se cyklu kruhu. Nikdy nekončí, to je ta pointa.

 

 

Kolekce Simple

Kolekce Simple je určena pro moderní ženy, které mají rády jednoduchost a stydí se příliš experimentovat. Vychází z geometrie. Linie kruhu je podtržena přímočarou linkou. V kolekci je použito stříbro Ag 925/1000.

 

Kolekce Line

Kolekce Line je pojmenována podle způsobu dekórování drátkem. Kombinováno je stříbro o ryzosti 925/1000 a stříbrných drátků.

Kolekce byla zpočátku vytvořena pro pány, protože jsem začala manžetovými knoflíčky. Ale při vytváření jsem dostala ideu unisexové kolekce. Proč by partneři nemohli nosit šperky ze stejné kolekce? Tím kolekce Golden podtrhuje a utvrzuje Vaše vzájemné souznění.

 

Kolekce Spiral

Tato kolekce je vyrobena v minimalistickém duchu. Spirála vyjadřuje vír pozitivních emocí, kterému se v Anglii říká Vortex. Spirála Vám přitáhne explozi harmonických energií. Kdykoliv si vezmete můj šperk z kolekce Spirál, budete energiím blíž.

 

Kolekce Spirit

Kolekce Spirit mne napadla při meditaci. Stěžejní symbol představuje semknutí spřízněných duší a vyjadřuje harmonii. Kombinováno je stříbro o ryzosti 925/1000.

Kolekce Pulsatilla

Hlavní inspirací pro tuto kolekci se stala nenápadná a v současnosti kriticky ohrožená rostlinka Pulsatilla neboli Koniklec. Pro autorku bylo výzvou pokusit se vystihnout její podstatu. A nejen tu vzhledovou.

V této nenápadné květině se totiž snoubí výrazná jedovatost s blahodárnými léčivými účinky. Navíc její kritická ohroženost připomíná i dnešní společnost, ve které dochází k úpadku tradiční morálních hodnot. Svou kolekcí bych ráda připomněla dobu, kdy byl koniklec běžnou rostlinou. Slušnost a mravní zásady nebyly sprostým slovem a lidé k sobě přistupovali s úctou a pokorou.

                                                  Dámské manžetové knoflíčky

Nově se Klára Bíla vrhla také na výrobu manžetových knoflíčků, které působí velmi jemně a žensky. Proto také oslovila ke spolupráci módní návrhářku Josefinu Bakošovou, která výstavu obohatí svými úchvatnými košilemi ošperkovanými právě manžetovými knoflíčky Kláry Bílé.